Jeff E. Newsom III

Raytheon Technologies

Jeff E. Newsom jest dyrektorem ds. wymagań i możliwości w zakresie przeciwdziałania UAS i laserów wysokoenergetycznych w Raytheon Technologies. Jest odpowiedzialny za ustanowienie i realizację globalnych strategii penetracji rynku i ekspansji oferty laserów wysokoenergetycznych.
Raytheon Technologies (NYSE: RTX) jest największą na świecie firmą z branży lotniczej i obronnej. Nasz globalny zespół 180 000 pracowników przesuwa granice znanej nauki i na nowo definiuje sposób, w jaki łączymy się i chronimy nasz świat. Rozwijamy lotnictwo, budujemy inteligentniejsze systemy obronne i tworzymy innowacje, które zabiorą nas głębiej w kosmos.
Przed objęciem obecnego stanowiska Newsom pełnił funkcję dyrektora wykonawczego ds. rozwoju biznesu w byłej firmie Raytheon. Przyczynił się do zabezpieczenia działań w zakresie cyberbezpieczeństwa, transformacji rozwoju oprogramowania, globalnych rozwiązań szkoleniowych oraz modernizacji i utrzymania platform, o wartości przekraczającej 6 miliardów dolarów rocznego przychodu.
Jego inne wcześniejsze role obejmowały pełnienie funkcji kierownika programu dla programów radarowych F-22, modułowych programów komputerowych misji F-16 i wspólnej inicjatywy radarów AESA oraz kierownika personelu.
Przed dołączeniem do Raytheon Technologies Newsom zajmował stanowiska w Lucent Technologies i Tyco Electronics.
Newsom uzyskał tytuł Bachelor of Business Administration w dziedzinie finansów na Stephen F. Austin State University. Jest certyfikowanym menedżerem programu, menedżerem ds. przechwytywania i menedżerem ds. propozycji.

Wydarzenia

/ godz. 11:00 - 12:30 / Scena -

Blok prezentacyjny: Modernizacja Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej