James Jay Carafano

The Heritage Foundation

Czołowy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i wyzwań polityki zagranicznej, jest wiceprezesem Heritage's Kathryn and Shelby Cullom Davis Institute for National Security and Foreign Policy oraz E. W. Richardson Fellow.
Carafano jest znakomitym historykiem i nauczycielem, a także płodnym pisarzem i badaczem. Jego ostatnia publikacja to "Brutalna wojna" (Lynne Reinner, 2021), studium walk na południowo-zachodnim Pacyfiku.
Jego ostatnie badania koncentrowały się na rozwoju bezpieczeństwa narodowego niezbędnego do zabezpieczenia długoterminowych interesów Stanów Zjednoczonych - ochrony społeczeństwa, zapewnienia wzrostu gospodarczego i zachowania swobód obywatelskich.

Jest redaktorem serii książek "The Changing Face of War", która bada, jak pojawiające się trendy polityczne, społeczne, ekonomiczne i kulturowe wpłyną na charakter konfliktu zbrojnego. W latach 2012-2014 i 2020-2021 zasiadał w Radzie Doradczej Bezpieczeństwa Wewnętrznego zwołanej przez sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA.

Carafano, 25-letni weteran armii z tytułem magistra i doktora na Uniwersytecie Georgetown, dołączył do Heritage w 2003 roku jako starszy pracownik naukowy w dziedzinie bezpieczeństwa wewnętrznego i obrony przeciwrakietowej.

W swojej karierze wojskowej Carafano służył w Europie, Korei i Stanach Zjednoczonych. Był m.in. głównym mówcą szefa sztabu armii, najwyższego rangą oficera tej służby. Przed przejściem na emeryturę Carafano był redaktorem naczelnym Joint Force Quarterly, najważniejszego profesjonalnego czasopisma wojskowego Departamentu Obrony.

W 2005 roku otrzymał prestiżową nagrodę Heritage - W. Glenn and Rita Ricardo Campbell Award. Wyróżnienie to trafia do pracownika, który wniósł "wybitny wkład w analizę i promocję wolnego społeczeństwa".

Wydarzenia

/ godz. 15:15 - 16:15 / Scena -

Rola przywództwa amerykańskiego w bezpieczeństwie Europy