Clarence Johnson

Raytheon Missiles & Defense,

Clarence Johnson jest wiceprezesem ds. wymagań i możliwości na Europę, Afrykę i Arktykę w Raytheon Missiles & Defense, spółce należącej do Raytheon Technologies. Raytheon Technologies (NYSE: RTX) jest jedną z największych na świecie firm z branży lotniczej i obronnej, zatrudniającą 195 000 pracowników i osiągającą 74 miliardy dolarów rocznej sprzedaży (łączny roczny przychód pro forma).
W swojej roli Johnson jest odpowiedzialny za budowanie i utrzymywanie zaufanych relacji z Dowództwem Europejskim USA, Dowództwem Afrykańskim USA, NATO, UE oraz przywódcami i specjalistami ds. obrony i bezpieczeństwa w całej Europie, Afryce i Arktyce, w celu zapewnienia kompleksowych rozwiązań dla najbardziej złożonych potrzeb w zakresie bezpieczeństwa. Johnson kieruje zespołem specjalistów w całej Europie, aby pozycjonować i pozyskiwać nowe firmy na wysoce konkurencyjnym rynku.
Zanim dołączył do firmy w 2017 roku, służył jako pułkownik Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i pilot dowodzenia A-10. Wcześniej był dyrektorem ds. międzynarodowych programów Sił Powietrznych w Agencji Współpracy w zakresie Bezpieczeństwa Obronnego (OSD Policy) w Waszyngtonie, D.C. Na tym stanowisku pełnił funkcję międzyagencyjnego eksperta ds. programów amerykańskich myśliwców i amunicji. Służył również jako oficer sztabowy Pentagonu jako szef międzynarodowych programów myśliwców, SAF/IA, oraz szef programowania F-35 i A-10, AF/A8.
Johnson dowodził 354 Dywizjonem Myśliwskim w Bazie Sił Powietrznych Davis-Monthan w Arizonie, prowadząc go podczas pierwszej misji w bazie lotniczej Osan w Korei. Ponadto dowodził lotami bojowymi podczas operacji Enduring Freedom, Iraqi Freedom i Southern Watch. Johnson jest pilotem dowodzącym z ponad 2400 godzinami lotu myśliwcem, z czego 650 w operacjach bojowych.
Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie biologii w Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, tytuł magistra w dziedzinie polityki bezpieczeństwa narodowego w Podyplomowej Szkole Marynarki Wojennej oraz tytuł magistra w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i strategii zasobów w Szkole Eisenhowera na Uniwersytecie Obrony Narodowej.

Wydarzenia

/ godz. 14:15 - 15:15 / Scena -

Integracja lotnictwa Sił Powietrznych. Jak efektywnie i skutecznie wykorzystać obecne i przyszłe platformy?